Fot. Wikimedia Commons

Głos w sprawie tragicznych wydarzeń w Ukrainie zabrał między innymi znany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny. Na jego profilu na Twitterze pojawił się 2-godzinny program członków jego partii, a on sam nazwał Putina „zabójcą”.

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę. Od tego czasu każdego dnia tamtejsi agresorzy najeżdżają na naszych wschodnich sąsiadów. Jednym z celów Władimira Putina jest zdobycie władzy w Kijowie. Ukraińscy żołnierze jak dotąd skutecznie bronią swojej stolicy.

W samej Rosji rośnie również fala protestów. Sprzeciw wobec inwazji rosyjskich wojsk wyraża coraz więcej znanych osób. Komentarze w tej sprawie wygłaszają przedstawiciele opozycji i rosyjscy magnaci, a nawet członkowie rodzin zbliżonych do Putina.

Do dyskusji włączył się również znany rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny, którego reżim wsadził do więzienia. Polityk opublikował na Twitterze ponad 2-godzinne nagranie, przygotowane przez członków jego partii.

Nawalny skomentował program krótko: „Program specjalny. Szturm Kijowa. Putin zabójca”. W komentarzach pod jego postem pojawiają się głównie komentarze wspierające Ukrainę.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę