– Dzisiejsze wystąpienie premiera Morawieckiego zdumiało mnie. Zdumiała mnie jego hipokryzja, obłuda, fałsz. To, o czym mówił, to oszukiwanie Polaków i mówienie nieprawdy w oczy. Te propozycje, które składa premier Morawiecki, są tak bezczelne, jeśli chodzi o skok kasę, który do tej pory robili i nadal chcą robić posłowie i ministrowie PiS, że aż trudno to komentować – powiedział w poniedziałek szef klubu PO Sławomir Neumann.

Poseł opozycji skomentował w ten sposób deklaracje premiera Mateusza Morawieckiego złożone dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w związku z planowanymi cięciami wynagrodzeń w ministerstwach. Szef rządu zapowiedział, że zostaną zlikwidowane nagrody i premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej.

Zdaniem Sławomira Neumanna zmiany zaproponowane przez premiera oznaczają tyle, że politycy obozu rządzącego będą podwójnie wynagradzani. Jak przypomniał poseł PO, „przez ostatnie 28 lat nikomu nie przyszło do głowy, żeby poseł będąc ministrem, brał dwie pensje”.

– A to dzisiaj proponuje premier Morawiecki, żeby prawie dwadzieścia procent klubu PiS, które jest dzisiaj w rządzie, brało podwójne pensje. Mówi o tym, że nie będzie nagród i premii, ale z drugiej strony dodaje, że urzędnicy będą mieli dwie pensje i ten skok na kasę będzie trwał nadal – wypunktował Neumann.

Szef klubu Platformy Obywatelskiej ocenił, że propozycja Morawieckiego to „program »koryto plus« w najlepszym wydaniu”. Neumann zwrócił uwagę, że ci urzędnicy, którzy nie są posłami, a są podsekretarzami stanu, „będą przesunięci do korpusu służby cywilnej, żeby móc im dać dodatkowe wynagrodzenie”.

– To jest wprowadzanie podwyżek pod stołem, to jest oszustwo, na które nie ma naszej zgody. Jeżeli chcecie podnosić pensje urzędnikom, premierom i ministrom, zróbcie to uczciwie – powiedział Neumann.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna