Neumann: Rząd oszukał niepełnosprawnych! PO żąda dymisji Szydło i Rafalskiej!

REKLAMA

Szef klubu PO Sławomir Neumann zapowiedział w sobotę, że jego partia złoży w poniedziałek wnioski o wotum nieufności dla wicepremier Beaty Szydło oraz minister rodziny i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, które politycznie odpowiadają za sytuację, w której znaleźli się niepełnosprawni i ich opiekunowie.

Neumann przypomniał, że protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych trwa już 11 dni i podkreślił, że rząd nic nie zrobił w tym czasie, by rozwiązać tę sytuację. Polityk PO wypomniał byłej premier Beacie Szydło, że przez te wszystkie dni nie znalazła czasu na rozmowę z protestującymi matkami osób niesamodzielnych, a miała go na spływ Dunajcem.

– Daliśmy czas do końca tygodnia, żeby rząd mógł spokojnie zrealizować obietnice, które sam wielokrotnie składał, które składała pani premier Szydło, czy pani minister Rafalska w swojej kampanii wyborczej. To są dwie osoby, które odpowiadają politycznie za ten protest, za to, że on w ogóle powstał, za to, że osoby niepełnosprawne zostały pozostawione przez rząd w Sejmie na długi majowy weekend bez żadnej szansy, żeby zakończyć to porozumieniem, zakończyć przyjęciem ustawy i rozwiązać problem opiekunów osób niepełnosprawnych dorosłych – oświadczył polityk PO.

REKLAMA

Sławomir Neumann powiedział, że ma nadzieję, iż złożone w poniedziałek wnioski o odwołanie Szydło i Rafalskiej zmobilizują rząd do tego, że zacznie natychmiast prowadzić poważne rozmowy z protestującymi.

– Jeżeli uda się znaleźć porozumienie, to my dajemy gwarancje, że posłowie Platformy są gotowi przyjechać do Sejmu i pracować w długi weekend majowy, żeby rozwiązać ten problem i nie zostawiać tych ludzi w Sejmie na tak długo – zadeklarował szef klubu PO.