– To była dobra, ważna, kilkugodzinna rozmowa, która trochę nakreśliła ramy współpracy na przyszłość – powiedział szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w radiu TOK FM o czwartkowym spotkaniu lidera PO Grzegorza Schetyny i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Szef Platformy spotkał się z byłym polskim premierem i liderem PO w czwartek w Brukseli. Według Marcina Bosackiego, doradcy Schetyny ds. międzynarodowych, spotkanie dotyczyło „przyszłości Polski i Europy”. Natomiast z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że szef Platformy i były polski premier rozmawiali m.in. o wyborach do Parlamentu Europejskiego i o brexicie.

 

Jak relacjonował w TOK FM Sławomir Neumann, w spotkaniu uczestniczył też najbliższy współpracownik Tuska, były rzecznik jego rządu Paweł Graś. Szef klubu PO-KO wyjaśnił, że rozmowa w Brukseli dotyczyła tego, „jak Koalicja Europejska może wykorzystać potencjał Donalda Tuska i jak widzimy rolę Donalda Tuska w przyszłości”.

– Mówimy o tym od wielu, wielu miesięcy, o tym, że byłby dobrym, idealnym wręcz kandydatem Koalicji Europejskiej, wtedy już nie opozycji, myślę, że wtedy rządzących – na prezydenta w wyborach w 2020 roku – ujawnił Neumann.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę