Do tej pory transferowym rekordzistą był Poula Pogby, którego przejście z Juventusu Turyn do Manchesteru United kosztowało zawrotną sumę 105 milionów euro. Rekord ten pobił właśnie 25-letni Brazylijczyk Neymar, który został wykupiony za 222 miliony euro, stając się zawodnikiem Paris Saint-Germain.

Operacja przejścia piłkarza do nowej drużyny odbyła się z pomocą sztabu najlepszych prawników działających w sportowym biznesie. Udali się oni na Camp Nou, wpłacając na konto katalońskiego klubu 222 miliony euro, w ramach odstępnego za transfer dla Barcelony, w której Neymar grał od 2013 roku.

Efektem transferu jest pięcioletni kontrakt Neymara z Paris Saint-Germain. W tej chwili w Paryżu trwają już intensywne przygotowania do prezentacji nowego nabytku paryskiej drużyny, który stał się najdroższym piłkarzem świata. Przewiduje się wielki pokaz na stadionie z laserami i grą świetlną, w szwalniach masowo produkuje się już koszulki nowego piłkarza, a oficjalny sklep drużyny został na kilka godzin zamknięty, po to, by zmienić aranżację wnętrza w związku z tak ważnym dla PRG wydarzeniem.

Wartość całej umowy wycenia się na 500 mln euro. Neymar będzie zarabiał w Paris Saint-Germain trzydzieści milionów euro rocznie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę