Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w poniedziałkowej rozmowie w Radiu Zet przeprowadzonej po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów stwierdził, że przedwyborcze obietnice PiS nie zostaną zrealizowane w zakładanym terminie 100 dni.

– My tego nie mówiliśmy, że [plany z „piątki na 100 dni” – red.] zostaną w ciągu stu dni zrealizowane. Część ustaw pewnie uda się uchwalić, część trafi do Sejmu jako projekty rządowe. Proces legislacyjny ma też swoją dynamikę, więc może się nie udać wszystkich tych projektów uchwalić w ciągu pierwszych stu dni, czyli trzech miesięcy – powiedział Dworczyk na antenie Radia Zet. – Nie ma jeszcze decyzji, który z tych projektów, część z nich to ustawy, a część programy, będzie realizowany jako pierwszy – doprecyzował.

Ogłoszona przed wyborami przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego tzw. „piątka na 100 dni” miała uwiarygodnić PiS i jego program oraz obietnice. 7 października Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zapowiadali, że w tym terminie zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dotyczące tzw. małego ZUS, 13. i 14. emerytury, pakietu kontrolnych badań profilaktycznych, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę