Jeden z ważniejszych polityków rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość wyznał w „Super Expressie”, że Jarosław Kaczyński od dłuższego czasu zostaje w konflikcie z twórcą Radia Maryja. Jak określił, to nie przypadek, że prezes nie był obecny na urodzinach rozgłośni.

Jarosław Kaczyński poprzez swoją nieobecność miał, według informatora gazety, oficjalnie odciąć się od Tadeusza Rydzyka. Na urodzinach Radia Maryja prezes nie był już w 2015 roku. Jednak w 2016 i 2017 roku przysłała z tej okazji specjalny list. W tym roku uwagę zwraca głównie to, że nie zdobył się nawet na taką czynność.

Coraz częściej mówi się o konflikcie między Rydzykiem i Kaczyńskim. Jaki jest powód? Chodzić podobno ma o usunięcie z rządu Antoniego Macierewicza i Beaty Szydło. Decyzja taka miała nie spodobać się założycielowi katolickiej rozgłośni. Kolejną kością niezgody ma być ustawa antyaborcyjna.

– Pewne jest jedno. Rydzyk nie poradzi sobie bez milionów od Kaczyńskiego, a Kaczyński potrzebuje wsparcia Rydzyka – powiedział w „SE” polityk PiS.

Nieobecność prezesa PiS na urodzinach Radia Maryja była komentowana w kuluarach. Na uroczystości obecni byli bowiem premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak czy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę