Politycy Koalicji Europejskiej organizują w Warszawie marsz „Polska w Europie”. Do udziału w manifestacji, która odbędzie się tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, zachęcają i politycy, i ludzie kultury, w tym znani aktorzy.

 – Zapraszam na wielki marsz, który zorganizujemy 18 maja w Warszawie; zapraszam jako Koalicja Europejska. Zapraszam was z Wielkopolski, z Pomorza i z Podlasia; was nauczycieli i was niepełnosprawnych; was z mniejszości i z większości – mówił Grzegorz Schetyna na konwencji regionalnej w Poznaniu pod koniec kwietnia, zapowiadając wydarzenie.

Marsz „Polska w Europie” wyruszy o godz. 12.00 ze stołecznego Placu Bankowego i przejdzie na Plac Konstytucji.

We wtorek w mediach społecznościowych pojawił się też klip zachęcający do wzięcia udziału w marszu. W spocie KE występują Grażyna Wolszczak, Cezary Żak i Wojciech Malajkat.

– Nie chcę wyjść z Europy. Nie zgadzam się na to. Chcę pozostać w Unii, bo tu jest nasze miejsce. Dlatego idę na marsz 18 maja razem z wami – mówi w klipie Cezary Żak.

 – Jeśli cenisz solidarność, wolność, demokrację, otwartość, praworządność, jeśli jesteś uśmiechnięty i lubisz ludzi, chodź z nami. Pokażmy Europie inną, fajniejszą twarz Polski – zachęca do udziału w wydarzeniu Grażyna Wolszczak.

– Jesteśmy razem już 15 lat. Dobrze nam ze sobą. Nie dajmy się rozdzielić. Pokażmy, że miejsce Polski jest w UE. Pokażmy, że przyszłość Polski jest w UE – dodaje z kolei Wojciech Malajkat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę