Choroba
Pixabay.com

Ministerstwo zdrowia przekazało niepokojące informacje na temat stanu zdrowia Polaków. Okazuje się, że w kraju mamy falę wirusa grypy – tylko w ciągu tygodnia zachorowało na nią aż 117 tysięcy osób, z czego 330 musiało trafić do szpitala.

Choć w ostatnich miesiącach największym zmartwieniem był koronawirus, obecnie ze zdwojoną siłą atakuje wirus grypy. W czwartek 20 października rządowa strona informowała o 1519 nowych przypadkach SARS-CoV-2, ale znacznie gorzej sytuacja wygląda w przypadku grypy.

Jak wynika z najnowszego wpisu Ministerstwa Zdrowia w mediach społecznościowych, tylko w ciągu pierwszego tygodnia października zdiagnozowano lub podejrzewano grypę u 117 tysięcy pacjentów. 57 tysięcy z nich to dzieci poniżej 14. roku życia.

Największa grupa chorych przypadła na województwo pomorskie, gdzie było ich aż 22,5 tysiąca. Co więcej, 330 pacjentów musiało trafić do szpitala. Ministerstwo Zdrowia zachęciło jednocześnie do zaszczepienia się przeciwko grypie.

Od 1 września preparat przeciwko chorobie zakaźnej, jaką wywołuje wirus grypy, można przyjąć w placówkach medycznych i aptekach w całej Polsce, które zgłosiły się do akcji szczepień w Oddziałach Wojewódzkich NFZ.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!