Jarosław Kaczyński wysłał w środę do liderów najważniejszych partii politycznych w Polsce projekt deklaracji dotyczącej dołączenia przez Polskę do strefy euro. Dokument został skierowany do przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny oraz szefa Kukiz’15 Pawła Kukiza.

– Chodzi o to, aby partie, łącznie z PiS, zagwarantowały, że w Polsce nie zostanie wprowadzone euro, zanim nie osiągniemy rozwoju państw Zachodu – tłumaczył swoją inicjatywę prezes PiS.

Paweł Kukiz w Polsat News już zadeklarował, że podpisze deklarację w sprawie euro. – Już w marcu 2018 roku złożyliśmy wspólnie z Prawicą RP właśnie projekt uchwały w sprawie obrony złotego jako polskiej waluty. Myślę, że prezes i PiS jednak pochylą się nad tą uchwałą, która w jakiś sposób konsumuje tę deklarację – powiedział.

Drugi adresat deklaracji, Grzegorz Schetyna, jeszcze nie odpowiedział na propozycję prezesa PiS i jej nie skomentował.

Do apelu Jarosława Kaczyńskiego i kwestii wprowadzenia w Polsce euro odniósł się za to Donald Tusk. „Żeby wejść do strefy euro, trzeba prowadzić odpowiedzialną politykę finansową, więc – póki co – nie ma tematu”, napisał szef Rady Europejskiej na Twitterze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę