„Nie ma zgody na polexit”. Kosiniak-Kamysz chce wpisania do konstytucji członkostwa Polski w UE!

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas sobotniej konwencji krajowej tej partii zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ludowcy złożą projekt ustawy i będą zbierać pod nim podpisy. – Złożymy poprawkę o zmianę w konstytucji, wpisanie członkostwa w UE do polskiej konstytucji – poinformował i dodał, że ci, którzy nie poprą tej poprawki, będą chcieli wyprowadzenia Polski z UE tuż po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

   

Lider PSL zapowiedział, że jego partia nie pozwoli, żeby „jakakolwiek siła polityczna wyprowadziła Polskę z UE”. – Nie ma zgody na polexit – oświadczył i zaznaczył, że gwarancją bezpieczeństwa Polski w UE jest zwycięstwo Koalicji Europejskiej.

Kosiniak-Kamysz podkreślił w swoim wystąpieniu, że ludowcy w kampanii do PE będzie domagać się szacunku dla Polski i dla Unii Europejskiej.

   

– Dziś wielu zaczyna się troszczyć o nasze wartości, o nasze barwy i o naszą historię. To są ci sami faryzeusze, którzy jeszcze nie tak dawno wiadro pomyj na nas wylewali. To są ci sami, którzy jeździli do Wierzchosławic i próbowali ukraść naszą tożsamość. To są ci sami, którzy w wyborach samorządowych mówili o potrzebie wyeliminowania PSL z życia publicznego – mówił lider PSL, nawiązując do atakowania ludowców przez PiS. – Boże drogi, strzeż nas przed fałszywymi przyjaciółmi, bo z wrogami damy sobie radę – stwierdził.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News