„Od trzech lat zachęcamy mieszkańców całej Polski do tego, aby zamiast wyrzucić jedzenie, które zostało im po świętach, zawieźli je do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób”. Tak organizatorzy propagują akcję „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” , która w tym roku rusza w Poniedziałek Wielkanocny. Jedzenie potrzebującym dostarczają wolontariusze, ale można to również zrobić we własnym zakresie.

– Wszystko zaczęło się w Wielkanoc 2015, jak podszedł do mnie młody bezdomny mężczyzna i poprosił o 2 złote. Powiedziałam mu, że nie dam mu pieniędzy, ale mogę kupić jedzenie. Poszliśmy do sklepu i tam okazało się, że największym marzeniem mojego nowego znajomego były jajka na twardo. Pomyślałam, że przecież mogę pojechać do domu, ugotować mu jajka i przywieźć – opowiada o początkach akcji jej pomysłodawczyni Maria Skołożyńska.

Dzielenie się jedzeniem zostało zainicjowane w Warszawie i na początku wolontariusze działali głównie w stolicy. Gdy przed Bożym Narodzeniem w 2015 roku Skołożyńska utworzyła publiczne wydarzenie na Facebooku, zainteresowało się nim 1300 osób i zgłosiło około 20 wolontariuszy, którzy przez tydzień jeździli po Warszawie i okolicach, zbierając jedzenie, a następnie przekazując je do jadłodajni przy Hospicjum im. Świętego Krzyża na Magazynowej 14.

Tegoroczna akcja objęła również inne miasta. Jedzenie wolontariuszom można przekazać nie tylko w Warszawie, ale także między innymi w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Szczecinie, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Zielonej Górze, Gliwicach, Katowicach, Łodzi i Olsztynie. Pełna lista miast, adresy jadłodajni oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie podzielmysie.pl.

Wszyscy zainteresowani mogą przekazywać jedzenie już od świątecznego poniedziałku. Akcja „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” potrwa do 4 kwietnia.

Zachęcamy do udostępniania, aby akcja dotarła do jak największej liczby osób!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna