– Człowiek jest istotą społeczną. Dwie ze wspólnot tworzonych przez niego uważamy za najważniejsze. Pierwsza z nich to rodzina. Ale rodzinę widzimy jako jedną kobietę, jednego mężczyznę w stałym związku i ich dzieci. To jest rodzina – stwierdził Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji PiS.

Słowa te wywołały lawinę krytycznych komentarzy. Politycy, dziennikarze i anonimowi internauci zaczęli wytykać prezesowi PiS, że dzieli Polaków na lepszych i gorszych, skoro w jego definicji rodziny nie mieści się na przykład wdowiec wychowujący dzieci albo zajmująca się dziećmi po rozwodzie samotna matka.

Do wypowiedzi prezesa partii rządzącej na Twitterze odniósł się też Bartłomiej Sienkiewicz, który podzielił się swoim osobistym doświadczeniem i  uznał słowa Jarosława Kaczyńskiego za niedopuszczalne.

Były minister spraw wewnętrznych zauważył, że w Polsce co roku dochodzi do 60 tys. rozwodów. „Dzieci na ogół zostają z matką. Według Jarosława Kaczyńskiego to nie jest rodzina”, dodał polityk PO. „Sam w dzieciństwie przez to przeszedłem”, wyznał Sienkiewicz i zwrócił się do prezesa PiS: „W imieniu swoim i mi podobnych mówię: Kaczyński nic nie rozumiesz. Mniej niż nic. I nie masz prawa tak mówić”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę