„Nie masz prawa tak mówić”. Sienkiewicz krytykuje słowa Kaczyńskiego o rodzinie!

– Człowiek jest istotą społeczną. Dwie ze wspólnot tworzonych przez niego uważamy za najważniejsze. Pierwsza z nich to rodzina. Ale rodzinę widzimy jako jedną kobietę, jednego mężczyznę w stałym związku i ich dzieci. To jest rodzina – stwierdził Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji PiS.

Słowa te wywołały lawinę krytycznych komentarzy. Politycy, dziennikarze i anonimowi internauci zaczęli wytykać prezesowi PiS, że dzieli Polaków na lepszych i gorszych, skoro w jego definicji rodziny nie mieści się na przykład wdowiec wychowujący dzieci albo zajmująca się dziećmi po rozwodzie samotna matka.

Czytaj także:  Leżał na ławce z gorączką! Zamknięto pięć stacji warszawskiego metra!

Do wypowiedzi prezesa partii rządzącej na Twitterze odniósł się też Bartłomiej Sienkiewicz, który podzielił się swoim osobistym doświadczeniem i  uznał słowa Jarosława Kaczyńskiego za niedopuszczalne.

Były minister spraw wewnętrznych zauważył, że w Polsce co roku dochodzi do 60 tys. rozwodów. „Dzieci na ogół zostają z matką. Według Jarosława Kaczyńskiego to nie jest rodzina”, dodał polityk PO. „Sam w dzieciństwie przez to przeszedłem”, wyznał Sienkiewicz i zwrócił się do prezesa PiS: „W imieniu swoim i mi podobnych mówię: Kaczyński nic nie rozumiesz. Mniej niż nic. I nie masz prawa tak mówić”.

Czytaj także:  Polska nie dostanie z Unii sprzętu ochronnego na koronawirus. Rzecznik Morawieckiego oskarża o to Tuska

Komentarze