NSZZ „Solidarność” będzie oficjalnie uczestniczyć w warszawskim Marszu Niepodległości, który co roku organizują narodowcy. Udział związkowców w wydarzeniu ma być jednym z elementów obchodów ogłoszonego przez Związek „Roku Solidarności dla Niepodległej”.

– „Solidarność” była zwieńczeniem polskiej drogi do wolności, dlatego 11 listopada nie może nas zabraknąć na ulicach Warszawy – powiedział przewodniczący Piotr Duda.

Informację tę również podał w mediach społecznościowych Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. „Mogę z radością potwierdzić, że 11.11 w Marszu Niepodległości licznie udział weźmie NSZZ Solidarność”, napisał na Twitterze. „Jak co roku oddolnie łączymy wszystkie opcje społeczne, które utożsamiają się z ideą niepodległego państwa polskiego”, dodał Bąkiewicz.

Przyjazd na organizowany przez środowiska narodowe marsz planują związkowcy z całej Polski. Taką informację, jak ustalił portal Media Narodowe, mieli otrzymać od nich organizatorzy. W marszu ma uczestniczyć także przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę