– Kochani, to wy zmieniacie świat i świat będzie taki, jaki sobie wymarzyliście, ale nie możecie być bezczynni. Możecie wziąć sprawy w swoje ręce i sami to robić. Sami się organizować, podejmować decyzje, wymagać od polityków, wymagać od samych siebie. Bo jutro może być lepsze – mówi Małgorzata Kidawa-Błońska w najnowszym spocie wyborczym.

Trwający niespełna pół minuty spot został opublikowany w środę na oficjalnym Twitterze Platformy Obywatelskiej. Została w nim zaprezentowana krótka, zacytowana powyżej w całości, wypowiedź kandydatki KO na premiera oraz plansza z hasłem: „Współpraca, a nie kłótnie”, które jest również eksponowane na bilbordach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Mimo że w nagraniu nie padają żadne konfrontacyjne słowa, a spot ma jedynie mobilizować zwolenników Koalicji Obywatelskiej do aktywności i udziału w wyborach, na Twitterze zaroiło się pod nim od krytycznych, a nawet napastliwych wpisów. W wielu z nich internauci krytykują kandydowanie z list KO Klaudii Jachiry, która pod pomnikiem z hasłem „Bóg, honor, ojczyzna” pozowała ostatnio z transparentem „Bób, hummus, włoszczyzna”.

„Pani marszałek, jak można was traktować poważnie, skoro zrobiliście Jachirę twarzą KO? Mija następny dzień, w którym Polacy nie mówią o pani, lecz o następnym skandalu Jachiry. Jestem przekonany, że jeśli ona nie zostanie usunięta z waszych list, to KO nie przekroczy 20 proc.”, napisał jeden z użytkowników Twittera. „Schowajcie Jachirę, bo jutro będzie gorsze”, dodał inny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę