Fot. Facebook.com/CzarnekPL

Przemysław Czarnek skomentował w mediach społecznościowych sprzeczkę dziennikarza TOK FM Jakuba Medeka z posłem Konfederacji Robertem Winnickim, który zjawił się na przejściu granicznym polsko-białoruskim, by zamanifestować swój sprzeciw wobec ewentualnego przyjmowania imigrantów, chcących przedostać się do Polski.

Obecny tam Jakub Medek z radia TOK FM spytał polityka Konfederacji, jak jego postawa ma się do Dekalogu.

– Katolicyzm nie polega na tym, żeby w zarządzaniu państwem nie kierować się rozumem i roztropnością – odpowiedział Winnicki.

Reporter TOK FM nie dawał jednak za wygraną. – Może będzie pan miał trochę odwagi i zobaczy tę dziewczynkę. Nie ma pan odwagi. Pan jest tchórzem! W tej chwili zachowuje się pan jak tchórz! – upominał Medek prawicowego posła.

– A pan na pewno nie zachowuje się jak dziennikarz – odparł Winnicki.

– Proszę mnie nie pouczać. Skoro pan się nie zachowuje jak katolik, niech mnie pan nie rozlicza z dziennikarstwa – skwitował Medek.

Do tej wymiany zdań odniósł się na Twitterze Przemysław Czarnek.

„Radio TOK FM uczy Dekalogu!? Miłość bliźniego polega na tym, by być odpowiedzialnym za swoje dzieci i bliskich. Nie możemy dopuścić do ryzyka gwałtów i zabójstw, zwłaszcza kobiet, tak jak to się dzieje na potęgę w Niemczech czy we Francji”, napisał minister edukacji i nauki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę