„Nie świruj, idź na wybory”. Gajos przed straganem zachęca do głosowania! (WIDEO)

Znany aktor Janusz Gajos włączył się akcję w akcję „Nie świruj, idź na wybory”. To kampania profrekwencyjna mającą na celu sprowokowanie, przede wszystkim ludzi młodych oraz osób niezdecydowanych, do głosowania 13 października .

W krótkim filmie Gajos daje popis swoich aktorskich możliwości. Widzimy go przed straganem ulicznym. Gdy tylko aktor dostrzega kamerę, w pierwszej chwili wydaje się, że za chwilę odgoni ją jak natręta. On jednak gestem poleca operatorowi kamery, by zrobił zbliżenie. Wtedy okazuje się, że Janusz Gajos ma bardzo ważne przesłanie i chce, by odpowiednio ono wybrzmiało. Mówi wprost do kamery: – Nie świruj, idź na wybory.

Nie świruj, idź na wybory.

Nie świruj, idź na wybory. Janusz Gajos.#nieświruj #idźnawybory #nieświrujidźnawybory

Opublikowany przez Nie Świruj Niedziela, 15 września 2019

„Hasło akcji jest takim kumpelskim klepnięciem po ramieniu i pociągnięciem za sobą, w miejsce moralizatorskiego przekonywania, jak ważne jest głosowanie w kontekście ich przyszłości”, wyjaśniają inicjatorzy akcji. „Każdy może sfilmować się smartfonem, dołożyć planszę z tekstem i muzykę, aby móc umieszczać je w swoich kanałach społecznościowych”, czytamy.

Czytaj także:  Co się stało z pieniędzmi Kirka Douglasa? Michael Douglas nie dostanie ani grosza

Oprócz Janusza Gajosa nagrali się już w ramach akcji aktorzy Wojciech Pszoniak i Olgierd Łukaszewicz, a także muzyk i publicysta Zbigniew Hołdys oraz fotograf Tomasz Sikora.


Komentarze