Nie tylko nauczyciele! Taksówkarze zaczynają wielki strajk!

Przez cały dzisiejszy dzień na ulicach stolicy mogą pojawić się spore utrudnienia w ruchu. Jest to spowodowane rozpoczynającym się dziś strajkiem taksówkarzy, który według organizatorów może być największym w historii.

   

Na warszawskich ulicach mają pojawić się dziś taksówkarze niemal z całej Polski – swoją aktywność w strajku zapowiadali kierowcy między innymi z Łodzi, Gdańska, Katowic czy Krakowa. Ma wziąć w nim udział około sześć tysięcy osób, a lista postulatów zakłada, że będzie on trwał.. do skutku.

Pierwsze utrudnienia na stołecznych ulicach pojawiły się już około godziny 6:00. Taksówkarze chcą blokować ruch w centrum miasta, ale także na części odcinka autostrady A2 – pod stolicą, a także na drodze z Łodzi do Warszawy. Odwrotnie niż w poprzednich przypadkach, tym razem strajk ma nie mieć charakteru jazdy po ulicach, ale kompletnego zatrzymania ruchu poprzez zablokowanie przejazdów.

   

Plan protestu zakłada pozostawienie samochodów przez taksówkarzy w okolicy hali Torwar o godzinie 10:00. Następnie dojdzie do ich przemarszu do siedziby Kancelarii Premiera Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Głównym celem tego przejścia jest manifestacja, a także złożenie listu otwartego lub petycji. Planowane zakończenie protestów ma nastąpić około godziny 17:00.

Postulaty taksówkarzy dotyczą nowelizacji ustawy o transporcie, wedle której bez problemu na polskich ulicach mogą działać tacy przewoźnicy, jak Uber czy Taxify. Protestujący domagają się kilku istotnych dla nich zmian.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News