„Nie wypada, panie Kurski”. Boniek krytykuje prezesa TVP za wbicie szpilki Niemcom!

REKLAMA

Niemcy, mistrz świata sprzed czterech lat, po pierwszy raz w historii, po porażce z Koreą Południową 0:2, nie wyszli z grupy na mundialu. Kibice są bezlitośni dla podopiecznych Joachima Loewa i w sieci wrze od prześmiewczych komentarzy i memów. Złośliwy wobec niemieckiej kadry narodowej był też Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

„Auf Wiedersehen auf Wiedersehen Deutschland Deutschland auf Wiedersehen”, napisał Kurski na Twitterze, chwaląc się jednocześnie bardzo wysoką oglądalnością środowego spotkania Korea Południowa – Niemcy.

REKLAMA

Komentarz Jacka Kurskiego i wyśmiewanie przez niego porażki byłych mistrzów świata na mundialu bardzo nie spodobały się prezesowi PZPN Zbigniewowi Bońkowi. „Nie wypada, panie Kurski”, napisał Boniek na swoim profilu na Twitterze.

Do krytyki prezesa TVP przyłączyli się też internauci. „Żenada. Niech pan jeszcze swoim zwyczajem poszuka w niemieckiej kadrze dziadków w Wehrmachcie”, skomentowała użytkowniczka Twittera Aneta Mościcka.

„Prymityw. Żaden normalny szef żadnej normalnej publicznej telewizji nie pisałby takich rzeczy. Ale to prymitywny kibol”, ocenił postawę Jacka Kurskiego Tomasz Lis.

REKLAMA

„Panie Kurski – Pan to nawet nie umie z godnością do sportowej porażki podejść. Osoba na pana stanowisku powinna sobie takich słabych komentarzy oszczędzić. Tym bardziej, że my w gorszym stylu z tej imprezy wyjechaliśmy. Wstyd!”, podkreślił internauta erykbnb.

W podobnym tonie skomentował reakcję prezesa TVP Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu. „Wyobraźmy sobie, że szef niemieckiej telewizji państwowej śmieje się z klęski Polaków. Co za żenada. Panie prezesie. Słabe. Nawet jak się ma kompleksy, to na pewnym stanowisku już nie wypada się tak ochoczo do nich przyznawać”, napisał Schwertner na Twitterze.

Udostępnij: