Nie zgadniesz, do czego używam w domu mąki z octem. Efekt zachwyca

mąka i ocet
fot. screen Youtube / AZIZA GOTOVIT / simple & fast

Czy wiesz, co się stanie, gdy wymieszasz ze sobą ocet i mąkę? To duet zwalczy to, co nagminnie gromadzi się w łazience i kuchni. Chodzi oczywiście o kamień. Zobacz jak zwalczyć go samodzielnie. W całej akcji pomoże mieszanka z octu, mąki i jeszcze trzech innych składników.

REKLAMA

Co najlepiej nadaje się do usuwania kamienia?

Twardy osad przeważnie powstaje na umywalce, kranie, w muszli klozetowej czy brodziku. Jak go zwalczyć? Najlepiej będzie, jeśli przyrządzisz specjalną kompozycję, bazującą na mące kukurydzianej, occie i jeszcze kilku składnikach, m.in. płynie do naczyń i kwasie cytrynowym.

Jak stworzyć mieszankę niszczącą kamień?

Wyjmij z szafki garnek i nalej do niego 400 ml wody. Następnie dodaj do niej 2 łyżki octu, a także 3-4 łyżki mąki kukurydzianej. Postaw naczynie na ogniu i podgrzewaj, nieustannie mieszając, do zagotowania. Masa musi mocno zgęstnieć. Wtedy odłóż ją do ostudzenia.

REKLAMA

Gdy mieszanka będzie już zimna, wsyp do niej 4-5 łyżek kwasku cytrynowego. Ponownie całość zamieszaj i jednocześnie wciąż podgrzewaj w garnuszku – do momentu, aż kwas dokładnie się roztopi. Na koniec wzbogać mieszaninę o płyn do naczyń (wystarczy ok. 100 mililitrów). Starannie wymieszaj i poczekaj, aż wystygnie. Gdy masa będzie już chłodna, utworzy się konsystencja żelu, który w tej chwili możesz przełożyć do jakiegoś poręcznego pojemnika. W razie potrzeby używaj preparatu do usuwania kamienia i innych ciężkich nieczystości z toalety czy armatury łazienkowej.

Czytaj też: Nie wyrzucaj pojemnika po dezodorancie w kulce. Genialny trik

REKLAMA

Podziel się: