REKLAMA

Grzegorz Krychowiak odchodzi z reprezentacji Polki
fot. Instagram | grzegorz.krychowiak

Część kibiców uroni łzę, a część pewnie się ucieszy. Tego zawodnika nie zobaczymy już na meczach reprezentacji Polski w piłce nożnej. Grzegorz Krychowiak poinformował w swoich mediach społecznościowych, że „nadszedł czas powiedzieć ‘dziękuję’”. Wydaje się, że to idealny moment na zakończenie kariery reprezentacyjnej. „Krycha” zadebiutował w biało-czerwonej koszulce 15 lat temu. Od tamtej pory uczestniczył w okrągłych 100 meczach z orzełkiem na piersi.

REKLAMA

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zmieni się nie tylko poprzez wymianę selekcjonera. Niedawno PZPN pozbyło się z tego stanowiska Portugalczyka Fernando Santosa, którego zastąpi polski trener Michał Probierz. Dziś wiadomość o zakończeniu kariery reprezentacyjnej przekazał na Instagramie Grzegorz Krychowiak.

„Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć ‘dziękuję’” – napisał w mediach społecznościowych pomocnik reprezentacji Polski.

REKLAMA

„W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!” – dodaje „Krycha” w poście na Instagramie.

Grzegorz Krychowiak ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji Polski

Grzegorz Krychowia zadebiutował w barwach reprezentacji Polski 15 lat temu. Z orłem na piersi po raz pierwszy wybiegł na murawę w 2008 roku, w czasie meczu Polska-Serbia, w którym Biało-Czerwoni wygrali 1:0. Pomocnik spędził w reprezentacji 15 lat, zdobywając przez ten czas 5 bramek.

REKLAMA

Ostatni mecz w barwach reprezentacji rozegrał na stadionie w Tiranie. Polska zmierzyła się tam w meczu z Albanią. Biało-Czerwoni przegrali z Albańczykami 0:2.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA