Po długiej chorobie zmarła Barbara Bush, żona 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a H. W. Busha i matka 43. prezydenta USA George’a W. Busha juniora. O jej śmierci poinformował Jim McGrath, rzecznik rodzinny Bushów.

Po serii niedawnych hospitalizacji oraz po skonsultowaniu się z bliskimi i lekarzami, stan zdrowia Barbary Bush pogorszył się na tyle, że trzy dni temu zrezygnowała z pomocy medycznej i poprosiła, by działania lekarzy skupiły się na tym, by nie odczuwała bólu.

Barbara Bush była pierwszą kobietą, która doświadczyła zaprzysiężenia na prezydenta Stanów Zjednoczonych zarówno swojego męża, jak i syna. Jako pierwsza dama cieszyła się ogromna sympatią wśród Amerykanów, podczas prezydentury jej męża, przypadającej na lata 1989-1993. Natomiast jej syn George W.Bush był prezydentem USA w latach 2001 – 2009. Mawia się, że była bardziej lubiana od swojego męża, za bezpretensjonalność, prostotę i cięty język.

Amerykańska prasa tak ją wspomina: – Wniosła do Waszyngtonu babciną staroświeckość ze swą słynną siwizną i sztucznymi perłami na szyi, jej znakiem markowym.

Natomiast syn Barbary Bush, były prezydent George W. Bush po jej śmierci napisał w specjalnym oświadczeniu, że „jego matka była niesamowitą Pierwszą Damą, która podarowała lekkość, miłość i zamiłowanie do czytelnictwa milionom ludzi”. Wspominał, że do końca zmuszała nich do zachowania czujności, nie przestając pobudzać do śmiechu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę