żałoba
fot. Pixabay

Nie żyje aktor znany z serialu „Pierwsza Miłość” – Lech Gwit. Dla fanów kina to wielka strata. O śmierci powiadomił Związek Artystów Scen Polskich na portalu społecznościowym. 

Dzisiaj w mediach pojawiła się smutna informacja. Lech Gwit, znany z serialu „Pierwsza Miłość” zmarł w wieku 84 lat. Powiadomił o tym Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Nie żyje aktor znany z serialu „Pierwsza Miłość” – Lech Gwit

Lech Gwit urodził się 1937 roku w Bydgoszczy. Zawodowo zaczął działać od 1961 roku. Zagrał w Panna Nikt Andrzeja Wajdy czy w Ucieczce z kina 'Wolność’ wyreżyserowany przez Wojciecha Marczewskiego.

Wystąpił także u Feliksa Falka w głośnym Komorniku. Jednak najlepiej współpracowało mu się z Jakubem Kolskim. Pojawił się w kilku jego filmach m.in.: Pogrzeb kartofla, Cudowne miejsce, Grający z talerza.

O śmierci znanego aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich:

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Lech Gwit, znakomity aktor teatralny i filmowy, którego pamiętamy z kreacji stworzonych na deskach Lubuskiego Teatru, ale też w filmach Andrzeja Wajdy, Jana Jakuba Kolskiego, Wojciecha Marczewskiego. Debiutował w 1961 roku na scenie Teatru Lalki i Maski Groteska w Krakowie. Później związany był z wieloma teatrami – we Wrocławiu, Kaliszu, Katowicach, Olsztynie, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Legnicy, Radomiu, Poznaniu, Gliwicach, Olsztynie i w Zielonej Górze.

Uroczystość pożegnalna odbędzie się w najbliższy piątek 1 października o godz. 12:00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach pod Bydgoszczą.

Spoczywaj w pokoju [*]


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę