Nie żyje aktorka znana z serialu „Ojciec Mateusz”. Miała 64 lata

żałoba
fot. Pixabay

Nie żyje aktorka znana z serialu „Ojciec Mateusz” i ze słuchowiska „Na Młynowej”. Odeszła w wieku 64 lat. 

REKLAMA

Oddział Polskiego Radia Białystok poinformował o śmierci Ewy Kozłowskiej. Była ona związana z tą instytucją od kilkunastu lat jako producentka radiowa. Odpowiadała za specjalne segmenty, w których prezentowane były bajki i dobranocki dla dzieci.

Przedstawiciele radia przekazali informację, że Ewa Kozłowska zmarła na skutek powikłań po ciężkiej chorobie.

Nie żyje Ewa Kozłowska. Grała w serialu „Ojciec Mateusz”

Ewa Kozłowska urodziła się w 1957 roku. Była aktorką, producentką oraz reżyserką. Ukończyła studia na wydziale lalkarskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Zaraz po zakończeniu studiów rozpoczęła wieloletnią współpracę z Białostockim Teatrem Lalek. Tam razem z innymi artystami wystawiała wystawiała kukiełkowe sztuki teatralne, przeznaczone nie tylko dla tych najmłodszych.

REKLAMA

Jej współpraca z teatrem zakończyła się w 1991 roku. Wtedy podejmowała się wielu różnych zadań, do momentu, aż trafiła do Polskiego Radia Białystok. Było to kilkanaście lat temu.

Pracowała w nim jako producentka radiowa. Była także osobą odpowiedzialną za specjalny segment ze słuchowiskami, które skierowane były do najmłodszych. Ewa Kozłowska była jedną z głównych postaci znanego słuchowiska „Na Młynowej”.

Kozłowska próbowała swoich sił też przed kamerą. W 2011 roku wystąpiła w produkcji filmowej „Księstwo”. Wystąpiła również w jednym z odcinków lubianego serialu „Ojciec Mateusz”. Jej rola gospodyni domowej w odcinku pt.:„Ikona” zyskała aprobatę widzów i najbliższych aktorki.