Dziś rano żona byłego premiera poinformowała o śmierci swojego męża. Pełniący swoją funkcję w latach 1991-1992 Jan Olszewski odszedł w wieku 88 lat.

Wczoraj pojawiła się informacja, że Olszewski został przetransportowany do szpitala i jest nieprzytomny. Wedle informacji, były premier zemdlał w swoim domu w Warszawie i od tamtego momentu nie odzyskał świadomości. Jego problemy ze zdrowiem nie pojawiły się nagle – w 2011 roku przeszedł udar mózgu.

Nad ranem żona Olszewskiego przekazała smutną informację o śmierci męża. Walka o jego życie trwała niecałą dobę, a jak się okazało, utrata przytomności stała się jedną z bezpośrednich przyczyn zgonu.

Jan Olszewski pełnił funkcję premiera rządu w latach 1991-1992. Ponadto był posłem, opozycjonistą w okresie PRL-u, a także obrońcą w politycznych procesach. Był również członkiem konspiracyjnego harcerstwa Szarych Szeregów podczas okupacji hitlerowskiej. Działał również podczas powstania warszawskiego, będąc wówczas łącznikiem na terenie Pragi.

W XXI wieku Olszewski był członkiem Trybunału Stanu (2005-2006), natomiast w latach 2006-2010 pełnił rolę jednego z doradców prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę