Zmarł aktor Andrzej Precigs
Zmarł Andrzej Precigs, aktor filmowy i teatralny | fot. Pixabay

W wieku 74 lat zmarł dobrze znany aktor filmowy i teatralny. Widzowie telewizyjni mogą kojarzyć go przede wszystkim z roli Zbigniewa Filarskiego w serialowym hicie „M jak Miłość”. Andrzej Precigs zagrał tam ojca Kingi Filarskiej-Zduńskiej. Smutną informację o śmierci artysty zamieścił na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Pod postem zaroiło się od wielu ciepłych komentarzy z kondolencjami.

Jak wielu wybitnych polskich aktorów Andrzej Precigs występował często na deskach teatru. Dużą część swojego życia aktor poświęcił scenom, m.in. Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatru Reduta, Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru na Targówku i Teatru Nowego w Warszawie. W międzyczasie artysta realizował się również w produkcjach telewizyjnych. Wystąpił oczywiście w dobrze znanym „M jak Miłość”, ale także w „Lalce” oraz PRL-owskim hicie „07 zgłoś się”.

Zmarł aktor znany m.in. z „M jak Miłość”. Andrzej Precigs odszedł w wieku 74 lat

Niestety. Nadeszła smutna wiadomość – kariera Precigs definitywnie się zakończyła. Aktor zmarł w wieku 74 lat, o czym poinformował na swoim fanpage’u w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polski,

„Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs — wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj przyjacielu…” – napisano w poście na Facebooku.

Przyczyna śmierci aktora nie została podana do wiadomości publicznej.

W komentarzach pod postem ZASP-u zaroiło się od komentarzy, w których internauci składali kondolencje. Jeden z nich nawiązał do niedawnej śmierci Emiliana Kamińskiego, który również występował w serialu „M jak Miłość”.

„Grał z Emilianem Kamińskim ostatnio i chyba on go „zabrał”. Spoczywaj w pokoju” – napisał jeden z internautów.

„Nie mogę w to uwierzyć! Ostatnio były nawet posty w internecie związane z panem Andrzejem, bo zaledwie kilka dni temu świętował swoje 74. urodziny. Cześć jego pamięci” – wspominał inny użytkownik Facebooka.

„O rany, wielka szkoda. Super aktor. Wyrazy współczucia dla rodziny” – brzmi inny komentarz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę