„Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół Maanam, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979” – napisano na oficjalnym profilu Kory Jackowskiej na Facebooku.

„Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać” – przekazała rodzina z przyjaciółmi.

Wokalistka rockowa zespołu Maanam od końca 2013 roku przeszła kilka chemioterapii, a następnie walczyła o to, aby drogi lek, który jej pomagał był refundowany dla każdego. Kora chorowała na raka jajników.

Olga Sipowicz, znana jako Kora (primo voto Jackowska) urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Jej rodzice pracowali jako urzędnicy. W młodych latach interesowała się kulturą hipisowską. Kiedyś była dziewczyną popularnego krakowskiego hipisa Ryszarda „Psa” Terleckiego. W połowie lat 70. związała się z Markiem Jackowskim, założycielem Maanamu. W 2014 r. Kora publicznie ogłosiła, że choruje na raka. W tym czasie też wyszła za Kamila Sipowicza.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna