Zmarła Kirstie Alley znana z filmu i kto to mówi
fot. Pixabay

Wystąpiła w słynnym hicie filmowym, który znają wszyscy. W wieku 71 lat zmarła amerykańska aktorka Kirstie Alley, której wielką sławę przyniosła rola w filmie „I kto to mówi”, w którym zagrała u boku kultowego Johna Travolty. Za swój dorobek aktorski dwukrotnie otrzymała nagrodę Emmy. Aktorka od pewnego czasu zmagała się z chorobą nowotworową. Rak w końcu ją wykończył. Zmarła w poniedziałek 5 grudnia w Los Angeles. W dniu śmierci miała 71 lat.

O śmierci 71-letniej aktorki poinformowała jej rodzina oraz agent. U Alley zdiagnozowano ostatnio chorobę nowotworową, z którą zmagała się aż do śmierci i to właśnie rak był jej przyczyną. Aktorka zmarła w Los Angeles w poniedziałek.

Trudno uwierzyć, że Kirstie Alley była w tak sędziwym wieku, gdyż wszyscy znają ją z ról, w których grała jeszcze jako trzydziestokilkulatka. Na dużym ekranie debiutowała we wczesnych latach 80. W 1982 roku zagrała w filmie science fiction „Star Trek II: Gniew Khana”. Potem występowała na małym ekranie – w serialu „Północ-Południe” w latach 1985-1986.

Zmarła amerykańska aktorka Kirstie Alley. Zasłynęła z roli w filmie „I kto to mówi” oraz „I kto to mówi 2”

Prawdziwą sławę i uwielbienie widzów zyskała jednak pod koniec lat 80. kiedy wystąpiła w filmie „I kto to mówi” z 1989 roku u boku Johna Travolty, który już wtedy cieszył się niesamowitą popularnością. Z innych znanych aktorów, w tym hicie wystąpił także m.in. Bruce Willis. Produkcja okazała się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o gusta widzów. Już rok później – w 1990 roku – ukazała się druga część filmu pt. „I kto to mówi 2”.

W międzyczasie zagrała rolę właścicielki nocnego baru w serialu telewizji NBC „Zdrówko”, emitowanym w latach 1987-1993. Za tę rolę oraz rolę w „I kto to mówi” Alley otrzymała nagrodę Emmy. Drugą statuetkę otrzymała za występ w produkcji telewizyjnej „David’s Mother”. W późniejszym czasie uczestniczyła już w większości w programach typu reality show – m.in. w amerykańskim Tańcu z Gwiazdami.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!