Nie żyje kultowa artystka. Jej największy przebój zna każdy

Zmarła Irene Cara, Flashdance, Fame
fot. Pixabay

Zmarła znana piosenkarka, której przebój zna prawdopodobnie każdy. W wieku 63 lat odeszła Irene Cara –  laureatka nie tylko nagrody Grammy, ale także Oscara. Jej nazwisko może być o wiele mniej znane, niż największy przebój, który śpiewała. O śmierci 63-latki poinformowała w sobotę 26 listopada jej agentka Judith Moose.

REKLAMA

Fani filmów musicalowych mogą znać Carę z kultowego przeboju kinowego, jakim był „Fame” z 1980 roku. Piosenkarka zasłynęła wówczas wykonując tytułowa piosenkę musicalu. Jeszcze większą sławę przysporzyła jej piosenka „Flashdance…What a Feeling” z innego filmu muzycznego pt. „Flashdance” z 1983 roku. To właśnie za rolę w tej produkcji otrzymała nagrodę Grammy oraz Oscara.

Nie żyje Irene Cara, autorka „Flashdance…What a Feeling” oraz muzycznego motywu przewodniego musicalu „Fame”

Jak wyglądało jej życie. Aktorka i wybitna piosenkarka urodziła się jako najmłodsze dziecko dwojga imigrantów z Kuby i Portoryko. Karierę muzyczną rozpoczęła w bardzo młodym wieku. Zanim zdobyła Grammy i Oscara występowała w hiszpańskojęzycznych telewizjach, później w teatrze, w tym na Broadway, a następnie w filmach – podaje „Fakt”.

O jej śmierci poinformowała jej menedżer, Judith Moose. W swoim oświadczeniu podkreśliła, że przyczyna śmierci piosenkarki i aktorki nie jest jeszcze znana. Jak dodała, powód zgonu zostanie ujawniony, kiedy tylko uda się go ustalić. We wpisie w mediach społecznościowych napisała, że Irene Cara „była pięknie uzdolnioną duszą, której spuścizna będzie żyć wiecznie dzięki jej muzyce i filmom”. Zachęcała fanów piosenkarki do dzielenie się wspomnieniami, związanymi z kultową artystką.

REKLAMA

Podziel się: