REKLAMA

Nie żyje Mateusz Rutkowski. Wielka nadzieja polskich skoków narciarskich
Zmarł Paweł Lis – reprezentant Polski w piłce wodnej | fot. Pixabay

W bardzo młodym wieku zmarł polski sportowiec. Jak informuje w niedzielę portal Sucha24.pl – zmarł Mateusz Rutkowski, mistrz świata w skokach narciarskich juniorów z 2004 roku. Polski Związek Narciarski potwierdził smutną informację.

REKLAMA

Polski Związek Narciarski złożył w niedzielę kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego Mateusza Rutkowskiego.

Jego nazwisko nie zdążyło głośno wybrzmieć na świecie, a swego czasu skoczek był ogromną nadzieją polskiej reprezentacji. W 2004 roku Mateusz Rutkowski sięgnął nawet po tytuł mistrza świata juniorów! Tytuł wywalczył podczas zawodów w norweskiej miejscowości Stryn, gdzie pokonał… Thomasa Morgensterna. Austriak odnosił później wielkie sukcesy w karierze seniorskiej.

REKLAMA

Zmarł Mateusz Rutkowski. W 2004 roku zdobył mistrzostwo świata juniorów w skokach narciarskich  

„W czasie zawodów w Stryn Rutkowski zdobył także srebrny medal w drużynie, startując z Kamilem Stochem, Stefanem Hulą i Dawidem Kowalem. Miesiąc wcześniej zadebiutował w Pucharze Świata, zajmując w Libercu 37. miejsce. 18 stycznia 2004 roku zajął najwyższe w karierze 15. miejsce w zawodach PŚ w Zakopanem” – przypomina polsatnews.pl.

Jego życiowym rekordem był przelot na długości 201,5 metra.

REKLAMA

Kariera Rutkowskiego niestety nie trwała długo. Po sezonie 2004/2005 został wykluczony z kadry z powodu problemów z nadwagą, dyscypliną i alkoholem – podaje portal.

Po raz ostatni Polak wystąpił na Letnim Pucharze Kontynentalnym w Velenje w 2008 roku, kiedy zajął 32. miejsce.

REKLAMA