Ilona Rafalska, była już Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego zginęła w Egipcie w wypadku komunikacyjnym. Informację o jej śmierci za pośrednictwem Facebooka przekazał poseł PO, Artur Dunin.

Wieści o tragicznym w skutkach wypadku powielone zostały przez łódzkie dzienniki. Oprócz Rafalskiej, w wypadku samochodowym w Egipcie, do którego doszło wczoraj wieczorem zginęła również jej siostra oraz przyjaciel. Była radna miała udać się na urlop w związku ze swoimi urodzinami, które obchodziła 2 maja.

W Sejmiku Województwa Łódzkiego Rafalska zasiadała od 2010 roku. W ubiegłym roku została wybrana na trzecią już kadencję do roli radnej z okręgu zgiersko-kutnowskiego i miała się ona skończyć w 2023 roku. W Zgierzu pełniła również inne funkcje – była wiceprzewodniczącą klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, a także pełniła rolę naczelnika wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego.

Swoje zadania ofiarowała ponadto w komisjach Nauki, Kultury i Sportu, Ochrony Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej, a także była wiceprzewodniczącą komisji rolnictwa i ochrony środowiska.

Poseł Platformy Obywatelskiej, Artur Dunin w poście informującym o jej śmierci napisał: ,,Zawsze radosna i uśmiechnięta…wulkan energii… Ilona Rafalska [*]”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę