Witold Paszt
fot. Facebook / Witold Paszt

Nie żyje Witold Paszt, muzyk znany między innymi z zespołu Vox. Odszedł w wieku 68 lat. Ostatnimi czasy można było oglądać go w programie „The Voice Senior” w TVP. O śmierci artysty powiadomiła jego rodzina.

Witold Paszt zmagał się ostatnio z problemami zdrowotnymi i przez to m.in nie był obecny na ogłoszeniu wyników programu „The Voice Senior”, gdzie zwycięzcą został jego podopieczny. Choroba niestety zakończyła się tragicznie. „Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa” – powiadomiła rodzina na Facebooku muzyka.

Prawdopodobnie przyczyną jego śmierci były powikłania po COVID-19. „Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane” – napisano.

„Dziękujemy za wspaniałą opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu, Naszym Przyjaciołom i Fanom Taty za wsparcie i ciepłe słowa płynące do Niego w ostatnich dniach. Szczegóły dotyczące pożegnania Taty zostaną podane w późniejszym terminie. Przedstawicieli mediów prosimy o uszanowanie czasu naszej żałoby” – czytamy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę