nie żyje
fot. Pixabay

Nie żyje Andrzej Kozioł, były wokalista zespołu VOX. Smutną wiadomość o jego śmierci potwierdził menadżer artysty Bogdan Zep. Zmarł 13 stycznia 2022 r. w wieku 73 lat.

Andrzej Kozioł odszedł po długiej walce z chorobą. Urodził się w Zamościu w 1949 r. Od samego początku był członkiem zespołu VOX, który powstał w 1978 r. z inicjatywy Witolda Paszta jako męski kwartet wokalny. W skład niego wchodzili Andrzej Kozioł, Witold Paszt, Ryszard Rynkowski oraz Jerzy Słota.

Najpopularniejsze utwory VOX to „Bananowy Song”, „Rycz mała, rycz” czy „Szczęśliwej drogi, już czas”. Ich koncerty można było usłyszeć na najsłynniejszych festiwalach w Polsce, m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Interwizji w Sopocie, a także za granicą: w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA i Kanady.

Andrzej Kozioł zakończył karierę w zespole w 1996 r. Potem prowadził kawiarnię artystyczną, nagrywał audiobooki i brał udział w reklamach.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę