Założyciel węgierskiego zespołu rockowego Omega, którego największym przebojem była piosenka „Dziewczyna o perłowych włosach”, László Benkő zmarł w środę (18 listopada) nad ranem na raka – taką informację wydał wokalista zespołu Janos Kobor.

Legendarny muzyk i wybitny artysta László Benkő zmarł 18 listopada nad ranem. Był założycielem zespołu Omega, grał na instrumentach klawiszowych oraz dętych. r. O śmierci węgierskiego muzyka poinformowali członkowie grupy na Facebooku. Janos Kabor, wokalista zespołu, napisał w opublikowanej informacji:

Omega po raz ostatni wystąpiła z koncertem na stadionie Sportarena (w Budapeszcie). W ciągu kilku tygodni ukaże się najnowsza płyta Omegi, 'Testamentum’, na którą Laci (zdrobnienie od László) czekał chyba najbardziej. Od dłuższego czasu już tylko my dwaj pozostawaliśmy w zespole spośród założycieli. Czuliśmy się jak ostatni Mohikanie.

Artysta był twórcą hitu „Dziewczyna o perłowych włosach”, który przyniósł mu globalną sławę. Zespół Omega sprzedał łącznie aż 50 milionów płyt na całym świecie. Jest również uznawany za węgierski zespół muzyczny wszechczasów. László Benkő zmagał się z chorobą nowotworową, a dokładniej rakiem wątroby od 2017 roku. Pomimo choroby artysta przez cały ten czas występował razem z zespołem na scenie. Nagrywał też płyty solowe i komponował własną muzykę filmową oraz teatralną.

Przez pandemię koronawirusa pogrzeb wybitnego muzyka odbędzie się w 20-osobowym gronie. Członkowie zespołu Omega opublikowali post skierowany do fanów na Facebooku. Poprosili o wyrozumiałość poprzez pozostawienie zniczy oraz kwiatów pod drzewem pamiątkowym, który znajduje się obok domu zmarłego artysty.

Benkő László (1943-2020)
Megrendülve tudatjuk, hogy Benkő Laci, az Omega együttes alapítója, hosszas betegség után…

Opublikowany przez Omega Wtorek, 17 listopada 2020

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Kornelia

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Kulinaria, Ciekawostki, Gwiazdy, Wiadomości