Nie żyje znany muzyk. Jego przebój śpiewała cała Polska

Założyciel węgierskiego zespołu rockowego Omega, którego największym przebojem była piosenka „Dziewczyna o perłowych włosach”, László Benkő zmarł w środę (18 listopada) nad ranem na raka – taką informację wydał wokalista zespołu Janos Kobor.

   

Legendarny muzyk i wybitny artysta László Benkő zmarł 18 listopada nad ranem. Był założycielem zespołu Omega, grał na instrumentach klawiszowych oraz dętych. r. O śmierci węgierskiego muzyka poinformowali członkowie grupy na Facebooku. Janos Kabor, wokalista zespołu, napisał w opublikowanej informacji:

Omega po raz ostatni wystąpiła z koncertem na stadionie Sportarena (w Budapeszcie). W ciągu kilku tygodni ukaże się najnowsza płyta Omegi, 'Testamentum', na którą Laci (zdrobnienie od László) czekał chyba najbardziej. Od dłuższego czasu już tylko my dwaj pozostawaliśmy w zespole spośród założycieli. Czuliśmy się jak ostatni Mohikanie.

Artysta był twórcą hitu „Dziewczyna o perłowych włosach”, który przyniósł mu globalną sławę. Zespół Omega sprzedał łącznie aż 50 milionów płyt na całym świecie. Jest również uznawany za węgierski zespół muzyczny wszechczasów. László Benkő zmagał się z chorobą nowotworową, a dokładniej rakiem wątroby od 2017 roku. Pomimo choroby artysta przez cały ten czas występował razem z zespołem na scenie. Nagrywał też płyty solowe i komponował własną muzykę filmową oraz teatralną.

   

Przez pandemię koronawirusa pogrzeb wybitnego muzyka odbędzie się w 20-osobowym gronie. Członkowie zespołu Omega opublikowali post skierowany do fanów na Facebooku. Poprosili o wyrozumiałość poprzez pozostawienie zniczy oraz kwiatów pod drzewem pamiątkowym, który znajduje się obok domu zmarłego artysty.

Benkő László (1943-2020)
Megrendülve tudatjuk, hogy Benkő Laci, az Omega együttes alapítója, hosszas betegség után…

   

Opublikowany przez Omega Wtorek, 17 listopada 2020

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News