żałoba
fot. Pixabay

W wieku 68 lat odszedł znany dziennikarz, Zdzisław Mac. Lata swojej pracy zawodowej poświęcił telewizji i radiu. Życie nie rozpieszczało go do samego końca. W ostatnich latach żywota zmagał się z kryzysem bezdomności.

O śmierci dziennikarza poinformowała fundacja „Nowe Teraz”. Mac był wieloletnim pracownikiem Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Od czterech lat zmagał się z bezdomnością – nie miał dachu nad głową. O swoim kryzysie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„To już prawie trzy lata, kiedy żyję wśród bezdomnych. Wcześniej im tylko pomagałem. W pewnym momencie sam nim zostałem” – wyjawił rok temu dziennikarz.

Mac ujawnił, że dach nad głową stracił przez rodzonego brata. „Okradł mnie z majątku całego życia nieświętej pamięci brat. Skorzystał z okazji. Sparaliżowany po wypadku samochodowym, przez miesiące przebywałem w szpitalu. Sprzedał wszystko. Zniknął. Później zmarł, o czym nie wiedziałem, a po mój majątek wpadł na chwilę jego syn z USA.”

Dziennikarz dokonał żywota w poniedziałek, 25 października, o czym poinformowała fundacja „Nowe Teraz”, której Zdzisław Mac był członkiem.

Z głębokim żalem informujemy, że 25 października 2021 roku w wieku 68 lat odszedł od nas na zawsze Zdzisław Ryszard Mac. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek 4 listopada 2021 roku. Msza Święta żałobna odprawiona zostanie o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem św. Grzegorza Wielkiego na Cmentarzu Wolskim przy ulicy Wolskiej 180/182 w Warszawie

Oprócz realizowania kariery dziennikarskiej, Zdzisław Mac bardzo angażował się w pomoc ubogim, bezdomnym oraz walczącym z uzależnieniami. Dowodem na to może być fakt, że był, m.in. współzałożycielem Stowarzyszenia Na Rzecz Przeciwdziałania Narkomanii „Monar”. W ostatnich latach współpracował z fundacją „Nowe Teraz” w ramach Projektu Domy Nowe Teraz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę