REKLAMA

WOŚP
Fot. Sztab WOŚP – Toruń Na Skarpie Facebook

Przy okazji każdej zbiórki na WOŚP wolontariusze znajdują w puszkach nietypowe nominały pieniężne. Niekiedy zdarzają się także obce waluty, ale w tym roku pojawił się mocno niecodzienny „podarunek”. Był to pieniądz z wizerunkiem Mateusza Morawieckiego.

REKLAMA

Jak co roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji Polacy przekazali łącznie 175 milionów złotych, choć wiele licytacji jeszcze trwa. Niewykluczone, że zostanie pobity rekord z ubiegłego roku.

Banknot z wizerunkiem Morawieckiego w puszce WOŚP

Tak jak można było się tego spodziewać, w tym roku również doszło do kilku sytuacji, w których wolontariusze znajdowali nietypowe lub niespotykane w naszym kraju nominały. Niecodzienny „dar” wrzucono chociażby do jednej z puszek, do których zbierano datki w Toruniu.

REKLAMA

Sztab WOŚP „Na Skarpie” działający przy III LO w Toruniu poinformował, że w jednej z puszek znalazł się banknot z wizerunkiem byłego premiera Mateusza Morawieckiego. To żartobliwe odwołanie do wysokiej inflacji, która panowała za czasów Prawa i Sprawiedliwości.

– No to chyba rozbiliśmy bank… Dziękujemy za ofiarność tajemniczemu darczyńcy! – przekazali z humorem przedstawiciele „obdarowanego” sztabu WOŚP. Rzecz jasna niecodzienny banknot nie może być doliczony do łącznej kwoty zbiórki na WOŚP.

REKLAMA

REKLAMA