Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek, że dopóki nowych przypadków COVID-19 jest poniżej tysiąca dziennie, nie ma mowy o jakichkolwiek obostrzeniach.

– To nie jest jeszcze czas na podejmowanie decyzji w sprawie obostrzeń. Mamy przygotowany pewien model dzielenia na strefy żółte, zielone i czerwone i ten model uwzględnia poziom zaszczepienia w poszczególnych powiatach, ale to nie jest absolutnie czas na podjęcie decyzji o zaostrzaniu restrykcji – powiedział szef resortu zdrowia.

– Najgorszą sytuację pod kątem nowych zakażeń mamy w woj. lubelskim, tam liczba przypadków na 100 tys. mieszkańców wynosi ok. pięć. W poszczególnych kolejnych województwach, to jest woj. podlaskie – tutaj ta liczba wynosi odpowiednio 2,7, w zachodniopomorskim – 2,4, w podkarpackim – 2,1 – mówił Niedzielski.

– Odsetek pozytywnych testów w tych województwach też jest stosunkowo większy niż średnia krajowa: w woj. lubelskim, które to województwo jest w tej chwili liderem jeżeli chodzi o najwyższą liczbę zakażeń, najwyższą liczbę hospitalizacji. Odsetek pozytywnych testów wynosi już 5 proc. w woj. lubelskim, w województwie podkarpackim – 4 proc. – wyjaśnił minister zdrowia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę