Niekonwencjonalne uczczenie Lecha Kaczyńskiego. Nieżyjący prezydent ma kwiat swojego imienia!

Znany hodowca Szczepan Marczyński w szczególny sposób postanowił uczcić pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Polityk, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, do tej pory został upamiętniony wieloma pomnikami, ulicami i placami. Teraz otrzymał kwiat swojego imienia. Jest to powojnik, bardziej znany z łacińskiej nazwy clematis.

Odmiana, która honoruje prezydenta Kaczyńskiego, ma barwę intensywnie purpurowo-fioletową. Charakteryzuje się dużymi kwiatami o średnicy 12-16 centymetrów, osiąga wysokość 170-200 centymetrów. Bardzo obficie kwitnie od czerwca do sierpnia, zaś podczas przekwitania kwiaty nabierają barwy fioletowej. „Lech Kaczyński” znakomicie nadaje się do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych.

Czytaj także:  Hanna Lis do wyborców PiS: Spróbujcie sobie kupić miejsce w szpitalu za te swoje 500 plus

Marczyński jest jednym z najbardziej znanych specjalistów od powojnika. Odmiana „Lech Kaczyński” trafiła właśnie na rynek razem z odmianą „Maria Kaczyńska”. Jak podkreśla portal niezalezna.pl, Marczyński „często odmiany powojników ze swoich upraw nazywa imionami zasłużonych Polaków – znajdziemy tam kwiaty nazwane np. »ks. Jerzy Popiełuszko« czy »Maria Skłodowska-Curie«”.