Najnowszy sondaż pokazuje, że prawie 50% społeczeństwa jest niezadowolona z sytuacji, jaka dzieje się w ich kraju. Ma to związek w dalszym ciągu z napływem imigrantów. Pomimo że do Niemiec dociera coraz mniej uchodźców, niepokój w społeczeństwie wcale nie spada. Mieszkańcy są źli na bezradność państwa i władz. Chcą silnego przywódcy.

W 2015 roku do Niemiec dotarło prawie milion uchodźców. Wtedy niepokój społeczny był największy, ponieważ wynosił aż 53%. Trzy lata temu w Niemczech nastąpił kryzys migracyjny. 900 tysięcy uchodźców w kraju sprawiło, że mieszkańcy Niemiec w niektórych regionach państwa bali się wychodzić na ulice!

Czy demokracja Niemiecka wytrzyma ciągle rosnącą liczbę imigrantów? Czy demokracja Niemiecka będzie godziła się na dalsze poczynania rządu? Sondaże mówią jedno. Mieszkańcy tęsknią za silnym państwem.

– Migracja stała się symbolem bezradności państwa – pisze szefowa instytutu Allensbach Renate Koecher. Tylko 9% z ankietowanych osób uważa, że Niemcy będą w stanie poradzić sobie z uchodźcami. Obywatele Niemiec domagają się większych kar dla imigrantów, którzy bardzo często dopuszczają się przestępstw oraz zwiększenia bezpieczeństwa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę