Niemcy znów to zrobili. Kolejni migranci porzuceni w Polsce

Niemcy podrzucili migrantów do Polski
fot. Pixabay

Niemcy znów potraktowali Polskę jako doraźne rozwiązanie własnego problemu z nielegalnymi imigrantami. Tamtejsze media donoszą tym razem, że niemiecka policja znów porzuciła w Polsce grupkę migrantów – mężczyzn, kobiety i dzieci. Niemcy mieli „w pośpiechu domagać się” od cudzoziemców, aby szybko przeszli przez most na Odrze i wkroczyli na terytorium Polski.

REKLAMA

Do zdarzenia miało dojść w sobotę, 15 czerwca, na przejściu granicznym między Frankfurtem nad Odrą a Słubicami – informuje niemiecki „Sueddeutsche Zeitung”. Niemiecka policja nie odniosła się na razie do tych doniesień.

„Niemiecka policja po raz kolejny przewiozła migrantów na stronę polską i ich tam zostawiła” – podaje dziennik znad Łaby.

REKLAMA

„Policjanci ponaglają pasażerów do pośpiechu i domagają się, aby z bagażami szybko przeszli przez most do Polski. I tak kilkunastu mężczyzn, kobiet i dzieci z walizkami i zwierzakiem idzie w ulewny deszcz” – opisuje zajście „Sueddeutsche Zeitung”.

Niemiecka policja znów podrzuciła migrantów do Polski – alarmują tamtejsze media

To nie byłaby pierwsza taka sytuacja, a nie wiadomo, ile podobnych zdarzeń nie zostało udokumentowanych. Przypomnijmy, że w ubiegły piątek – czyli dzień przed opisywanych przez niemieckie media zajściem – radiowóz policyjny z Niemiec wjechał do Osinowa Dolnego. Z auta wysiadła migrancka rodzina z Afganistanu. Następnie policjanci niemieccy zamknęli drzwi vana i odjechali z powrotem za Odrę, porzucając ludzi, którzy byli pod ich opieką.

Pomimo poszukiwań Afgańczyków w całej okolicy, polskim policjantom i strażakom nie udało się ich odnaleźć. Nie wiadomo, co się z nimi stało.

REKLAMA

„Strona niemiecka wyraziła ubolewanie z powodu zaistniałego zdarzenia. Jak zapewnił Prezydent Policji Federalnej, wszyscy kierownicy inspekcji Policji Federalnej w Niemczech zostali pouczeni o tym, że takie postępowanie nie ma prawa się powtórzyć” – przekazała we wtorek Komenda Główna Straży Granicznej w komunikacie.

Udostępnij: