Policja
Fot. Policja Suwałki

Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, którego jazdę uwiecznili na wideorejestratorze. Jak się okazało, poszukiwany przez władze Niemiec 67-latek jechał na ekspresówce z prędkością 185 kilometrów na godzinę.

W ostatnich dniach policjanci z Suwałk przy pomocy kamery rejestrującej z radiowozu nagrali kierowcę audi, który lekceważył przepisy na drodze ekspresowej S-61. Kierujący jechał 185 kilometrów na godzinę, przekraczając dozwoloną prędkość o 65 km/h.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 67-latek, który poinformował policjantów, że zawsze tak jeździ i nie ma zamiaru tego zmieniać. Był to jednak dopiero początek jego problemów.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez władze Niemiec. Jego samochód również był poszukiwany i podlegał zatrzymaniu oraz zabezpieczeniu. Teraz 67-latek odpowie za to przed sądem.

W ostatnich dniach suwalscy policjanci zatrzymali także prawo jazdy 57-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierujący oplem jechał o 53 kilometry na godzinę za szybko.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!