Wczorajszego dnia na posiedzeniu komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych PE, miała miejsce debata na temat praworządności w Polsce. Padło sporo mocnych słów pod adresem naszego kraju. Nieoczekiwanie w obronie Polski zdecydowanie stanął…niemiecki europoseł.

Udo Voigt, niemiecki eurodeputowany postanowił zabrać głos i powiedzieć kilka ostrych zdań, zwracając się bezpośrednio do wiceszefa KE, Fransa Timmermansa, który był obecny na debacie.

– Staracie się państwo wspierać opozycję i w ten sposób jesteście tak naprawdę przeciwko woli większości w Polsce. Nie przypominam sobie, żeby ten rząd został wyłoniony w niedemokratycznych wyborach. W Polsce były i są nadal niezależne wybory i kandydaci mogą swobodnie kandydować w nich. Proszę powiedzieć, o co panu naprawdę chodzi – dopytywał Voigt.

Europoseł jednak znał na swoje pytanie, nie wahał się przedstawić swojej odpowiedzi. Brzmiało to jak jedno wielkie oskarżenie wobec Komisji Europejskiej.

O to panu chodzi w Polsce. Pana nie interesują tak naprawdę te wyrąbywane drzewa, tylko chodzi o to, żeby Polska zmieniła politykę migracyjną, bo ta obecnie prowadzona nie podoba się Europie. Ale są jeszcze kraje europejskie, gdzie rządy są wyłonione w wolnych wyborach i reprezentują wolę swojego narodu. Tak jest w przypadku Polski i nigdy nie zgodzę się na to, żeby rozpocząć procedurę naruszenia traktatu, ponieważ nic takiego tutaj nie występuje – powiedział.

Na końcu wypowiedzi polityka padło jednak nieoczekiwanie zadziwiające zdanie, w którym Voigt poddaje krytyce swoje państwo.

– W przeciwieństwie do mojego kraju – Niemiec – Polska jest krajem wolnym, suwerennym i sama decyduje o swoim losie i przyszłości swojego kraju – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę