Parking
Fot. Policja Piaseczno

Pewna para dopuściła się niezwykle nieodpowiedzialnego zachowania na parkingu przed Sądem Rejonowym w Piasecznie. Na ich nieszczęście, wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Teraz policja opublikowała nagranie.

„Artykuł 60. Prawa o Ruchu Drogowym w puncie 1 jasno zakazuje kierującemu używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim” – przypomina asp. Magdalena Gąsowska w oficjalnym komunikacie policji.

Nieznajomością tego przepisu wykazał się pewien 35-latek, który przy siedzibie Sądu Rejonowego w Piasecznie przewiózł w taki sposób swoją żonę. Oboje nie zachowali przy tym żadnych zasad bezpieczeństwa.

– Kierujący został w tej sprawie ukarany mandatem karnym, jednak dobrze wiemy, że takie nierozsądne i może z pozoru niegroźnie wyglądające zdarzenia kończą się niejednokrotnie bardzo poważnie – relacjonuje asp. Magdalena Gąsowska z KPP w Piasecznie.

Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Mundurowi jednocześnie zaapelowali, że za podobne zachowanie z jednej strony grozi mandat lub poważniejsza kara, a z drugiej jest wysoce niebezpieczne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę