Stacja radiowa RMF FM poinformowała nieoficjalnie, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości wyłoniło już kandydata na urząd prezydenta Warszawy. PiS ma wystawić w wyborach samorządowych Patryka Jakiego.

Pewność tej kandydatury będzie jednak potwierdzona ostatecznie, gdy decyzja zapadnie w Komitecie Politycznym partii rządzącej. Wiadomo też, że przez parę ostatnich tygodni brano pod uwagę innego kandydata – Michała Dworczyka, obecnego szefa KPRM. Jednak zgodnie z wewnętrznymi sondażami Jaki miał znacznie lepsze wyniki.

Stanisław Karczewski poinformował na początku tygodnia, że obydwaj pretendenci do urzędu to – „bardzo dobrzy kandydaci”. Są młodzi, bardzo aktywni, zdolni, już doświadczeni politycy, więc uważam, że jeden i drugi jest bardzo dobrym kandydatem”.

Marszałek senatu pytany o osobiste sympatie wyborcze w kontekście prezydentury w Warszawie stwierdził, że jego poparcie mają obydwaj politycy. – Będę uczestniczył na pewno w tej nominacji (kandydata na prezydenta Warszawy), będziemy rozmawiali niebawem na ten temat w ścisłym kierownictwie partii i niebawem myślę, że to będzie w następnym tygodniu (dokonamy wyboru). – powiedział na antenie RMF FM Karczewski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę