Twitter | NEXTA

Grupa internetowych aktywistów zajmujących się hakerstwem opublikowała w sieci specjalny komunikat. Reprezentujący społeczność mężczyzna powiedział, że naród rosyjski „zapłaci wysoką cenę za haniebną decyzję swojego dyktatora Władimira Putina”.

Wojna przeciwko Ukrainie określana jest w rosyjskich mediach jako „operacja specjalna”. Niezależni dziennikarze mogą spodziewać się surowych kar, natomiast decyzją Kremla zamykane są kolejne stacje i redakcje, które według rządzących rozpowszechniają „nieprawdziwe” informacje.

„Kłamstwami” według rosyjskiego rządu jest chociażby to, że tamtejsze wojsko atakuje cywilne cele. W taki sposób rządzący chcą odeprzeć jakiekolwiek niekorzystne narracje, przez co obywatele Rosji mają przedstawiony fałszywy obraz tego, co dzieje się w Ukrainie.

Grupa aktywistów, która określa się w sieci jako ,,Squad 303″ postanowiła wyjść naprzeciw tym doniesieniom. Powstało specjalne nagranie, na którym zamaskowany mężczyzna ze zmienionym głosem zwrócił się do obywateli Rosji.

– My, ludzie z całego świata, mamy wiadomość dla narodu rosyjskiego. Zapłaci wysoką cenę za haniebną decyzję swojego dyktatora Władimira Putina o zaatakowaniu niepodległej Ukrainy. To wspólna akcja wszystkich państw wolnego świata w odpowiedzi na rosyjską agresję – podkreślono w komunikacie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę