strażacy
fot. screen filmu z Facebook / KM PSP Gdańsk

Nie każdy bohater nosi pelerynę, a w Polsce bohaterowie noszą mundury! Nasi strażacy na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia, jednak tym razem ich akcja została uwieczniona na filmie. Dzięki ich poświęceniu i szybkiej reakcji, udało się uratować życie 11-miesięcznego dziecka.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Przed remizą Straży Pożarnej w Gdańsku pojawiła się kobieta z niespełna rocznym dzieckiem na rękach. Staż – podczas jedzenia – zakrztusił się i coś utknęło mu w gardle, przez co nie mógł oddychać. Strażacy błyskawicznie zareagowali i pomogli matce w udrożnieniu dróg oddechowych malca.

Głównym bohaterem – nie ujmując innym obecnym tam strażakom – był mł. Ogniomistrz Mariusz Marciniak, który udzielił 11-miesięcznemu chłopcu pierwszej pomocy. Zastosowane przez strażaka metody okazały się skuteczne. Staś odzyskał oddech. Następnie został przetransportowany do szpitala przez ratowników medycznych – jak podaje Polsat News.

„Wykorzystał swoją wiedzę na ten temat, układając zakrztuszonego Jasia brzuszkiem na swoim przedramieniu. Głowę chłopca pochylił ku dołowi, a następnie – w odpowiedni sposób – klepał nasadą dłoni w przestrzeń między łopatkami” – wyjaśnia Polsat News.

Staś jest już cały i zdrowy, w domu. Co więcej, zdążył już odwiedzić bohaterskich strażaków, którzy uratowali mu życie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę