Fot.Facebook.com/pis.radom

Aukcje na Świąteczną Orkiestrę Świątecznej Pomocy cieszą się dużą popularnością. Wśród tegorocznych znalazł się obraz, którego autorem jest Marek Suski. Osoba, która wystawiła go na licytację najpewniej dopiero później odkryła, kto jest twórcą dzieła.

Na aukcję WOŚP trafił pejzaż przedstawiający dwie łódki na wodzie w otoczeniu drzew. Obraz został namalowany w ciepłych barwach. W lewym rogu można przeczytać, że autorem obrazu jest „M. Suski”.

Dopiero po pewnym czasie okazało się, kto faktycznie namalował obraz. Osoba, która wystawiła go na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała, że autorem jest polityk PiS Marek Suski.

Autor licytacji wyjaśnił, że Suski przed rozpoczęciem kariery politycznej często poświęcał się malarstwu. Sam polityk wielokrotnie potwierdzał, że malowanie jest jego pasją, jednak obecnie robi to rzadziej.

– Mam zaczęty obraz. To jest tematyka końska. Maluję takiego konia, który jest polską chlubą, czyli polskiego araba, ale niestety jest on jeszcze w fazie rozpoczęcia i od dłuższego czasu jest tyle zajęć, że nie mam chwili, żeby usiąść do tej pracy – mówił swego czasu Suski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę