Koń
Facebook | Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu

Strażacy z Zabrza brali udział w nietypowej akcji uratowania konia, który wpadł do nieczynnej studzienki kanalizacyjnej. W celu pomocy uwięzionemu zwierzęciu, konieczne było skorzystanie z dźwigu. Na szczęście nic mu się nie stało.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Zabrzu w województwie śląskim. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie, że w jednej z nieczynnych studzienek kanalizacyjnych przy ulicy Srebrnej utknął koń.

Strażacy, którzy pojawili się w dzielnicy Maciejów potwierdzili, że zwierzę wpadło do studzienki i nie może z niej samodzielnie wyjść. W tym celu na miejsce zadysponowano odpowiedni sprzęt do jego uratowania.

W akcji uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Zabrza, a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Radzionkowa. Do wydobycia potężnego zwierzęcia ze studni użyto strażackiego dźwigu i specjalnych pasów, a zdjęcia nietypowej akcji ratunkowej strażacy zamieścili na Facebooku.

– Dzięki profesjonalnej i sprawnej akcji ratowniczej podjętej przez strażaków, zwierzę przeżyło – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu. Koń na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę