Szpital w Zamościu
Fot. Google Maps

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiło się pismo wystosowane przez dyrektora szpitala w Zamościu. Z jego treści wynika, że rozpoczęła się zbiórka owoców i warzyw dla pacjentów. Internauci nie kryli zdziwienia prośbą.

W sieci został opublikowany skan skierowanego do wójta gminy pisma dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Opiekun placówki prosił w nim o pomoc w rozpropagowaniu zbiórki płodów rolnych „celem wykorzystania ich do przygotowania i urozmaicenia posiłków pacjentom”.

Dodatkowe wsparcie obniży koszty funkcjonowania szpitala, co w obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej ma wielkie znaczenie” – czytamy w piśmie. „Przydatne zwłaszcza są ziemniaki, warzywa korzeniowe, ogórki, pomidory, kalafiory, warzywa kapustne, cebula, pory, warzywa kiszone, owoce – takie jak jabłka i śliwki – dodano.

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w rozmowie z portalem Konkret24 wyjaśnił, że pismo jest prawdziwe. Dodał jednocześnie, że sytuacja nie ma nic wspólnego z sytuacją finansową placówki czy brakami żywności.

Chcę wyraźnie zaznaczyć, że każda forma dobrowolnego wsparcia ze strony rolników będzie miłym gestem, za który będziemy bardzo wdzięczni i nie ma to nic wspólnego z sytuacją finansową placówki czy z brakami żywności – zaznacza rzecznik w rozmowie z portalem Konkret24.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!