REKLAMA

REKLAMA

Wojna wyborcza o fotel prezydenta stolicy trwa. Jej skutek to także zmiany barw politycznych lokalnych działaczy. Dziś np. stołeczna radna Joanna Kasztelan zakomunikowała, że opuszcza platformę Obywatelską i przechodzi do klubu Prawa i Sprawiedliwości. – Nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego, który nie chce rozliczenia się ratusza z afery reprywatyzacyjnej – poinformowała w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Przyczyną kontrowersyjnej decyzji jest jak widać kandydat PO na prezydenta. – Przechodzę do klubu Prawa i Sprawiedliwości z Platformy Obywatelskiej z wielu powodów, ale jednym z najważniejszych powodów jest to, że nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego – mówiła radna.

REKLAMA

Razem z nią na briefingu był także Patryk Jaki wystawiony przez PiS do walki o stolicę. Jemu właśnie Kasztelan udzieliła poparcia. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za ten odważny gest. To nie jest łatwe powiedzieć dzisiaj wprost „stop” mafii reprywatyzacyjnej, potężnej mafii. Dzisiaj pani radna miała taką odwagę, żeby powiedzieć, że chce uczciwej Warszawy – powiedział Jaki.

– Apeluję do wszystkich warszawiaków: stańmy razem do walki o to, aby stolica była uczciwa, nowoczesna, aby stolica wreszcie przestała się tak często kojarzyć w nielegalnym wyłudzaniem kamienic, a zaczęła być kojarzona z tym, z czym od zawsze powinna być kojarzona, czyli gigantycznym potencjałem – stwierdził pretendent partii rządzącej.

REKLAMA

Konferencję tę skomentował Jarosław Szostakowski, Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej. Jak zauważył w przesłanym oświadczeniu, Joanna Kasztelan prawie od miesiąca nie była już w klubie PO. „Uprzejmie informuję, że od 14 czerwca br. Radna m.st. Warszawy Jolanta Kasztelan nie jest członkiem Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie m.st. Warszawy. Po opuszczeniu Klubu Radnych PO stała się radną niezależną” – czytamy w oświadczeniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA